Podlasie: północ-południe. Pieśni z Długołęki

Zapraszamy na spotkania z pieśniami z Długołęki.

Warsztaty poprowadzi Alina Sienkiewicz.Pani Alina od ponad 30-tu lat jest związana z zespołem „Długołęczanki”, który trzykrotnie nagradzano na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Prowadziła też młodzieżowy zespół „Młode Łączki”. Dzięki jej staraniom we wsi Długołęka tradycja nabożeństw majowych i czerwcowych jestwciąż żywa.

Warsztaty obejmą kilka spotkań od kwietnia do czerwca. Odbędą się w Długołęce, w domu śpiewaczki. W programie warsztatów pieśni religijne (w tym pieśni śpiewane podczas Wielkiego Postu, nabożeństwa drogi krzyżowej, nabożeństwa majowego i czerwcowego), wołoczebne, wiankowe, weselne, ballady, kołysanki, sokoliki oraz pieśni powszechne. Chętni mogą wziąć udział w nabożeństwach majowych i czerwcowych, które są odprawiane nieopodal domu Pani Aliny.

Pierwsze spotkanie będzie poświęcone pieśniom wielkopostnym i nabożeństwu drogi krzyżowej. Odbędzie się 4 kwietnia (wtorek) w godzinach 17.00-20.30.
Kolejne spotkania warsztatowe odbędą się w dniach: 08.05 (poniedziałek), 11.05 (czwartek), 19.05 (piątek). Szczegóły będziemy podawać na naszym facebooku. O terminie spotkania czerwcowego poinformujemy w maju.

Informacje i zapisy: stow.dziedzictwopodlasia@gmail.com
Warsztaty odbywają się i są współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Szkoła Mistrzów Tradycji”

Admin Opublikowane przez: