Podlasie: północ-południe. Pieśni z Rakowicz

Zapraszamy na warsztaty do Rakowicz (gmina Lipsk), które odbędą się w dniach 29-30 lipca.   (Godziny rozpoczęcia i zakończenia warsztatów zostaną podane wkrótce.)

Warsztaty poprowadzą Stanisław Rajkowski oraz Renata Bogdan z Rodzinnego Zespołu Śpiewaczego z Rakowicz. Wspierać głosowo będą ich pozostali członkowie grupy.

Zespół powstał w 1998 roku z inicjatywy Stanisława Rajkowskiego. Zespół jest m. in. laureatem I nagrody w kategorii zespołów śpiewaczych na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą (1991 r.) oraz zdobywcą II nagrody na tymże festiwalu (2010r i 2016 r.) Wykonuje pieśni w lokalnym dialekcie pogranicznym polsko-czarnoruskim, zbliżonym do plebejskich gwar wokółgrodzieńskich (z Rakowicz do Grodna w linii prostej to ok. 20 km). W programie m.in. pieśni sieroce, miłosne, weselne, konopielki, ballady po polsku i w lokalnym dialekcie.

 

 Udział w spotkaniu jest płatny: 60 zł/os.

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy mejlowe.

Więcej informacji, zapisy: stow.dziedzictwopodlasia@gmail.com

Istnieje możliwość nocowania w Rakowiczach. Koszt noclegu to 25zł/os.

Na wszelkie zapytania odpowiemy mejlowo.

 

Warsztaty odbywają się i są współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Szkoła Mistrzów Tradycji” (projekt „Podlasie: północ – południe”).

Admin Opublikowane przez: