Warsztaty: pieśni wschodniego pogranicza

Zapraszamy na spotkanie z pieśniami z Podlasia. W programie pieśni i opowieści związane z wiosną, kolędowaniem, weselem, chrzcinami. Będziemy śpiewać po polsku, w gwarze, w jedno- i wielogłosie. Zapraszamy zarówno osoby początkujące,jak i mające już doświadczenie w śpiewie tradycyjnym.

17 listopada w godzinach 18:00 – 21:00
Miejsce: Klub Pod Kolumnami, plac św. Macieja 21, 50-244 Wrocław

Udział w spotkaniu jest płatny: 30 zł/os.
Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy mejlowe: stow.dziedzictwopodlasia@gmail.com

Warsztaty poprowadzi Julita Charytoniuk – kulturoznawca, śpiewaczka, etnografka. Uczestniczka i koordynatorka projektów muzycznych oraz ekspedycji badawczych na terenie Podlasia i Polesia (ukraińskiego i białoruskiego). Prowadzi badania naukowe, dokumentuje pieśni i uczy się ich od wiejskich wykonawców. Nagrywa, opracowuje i wydaje płyty z podlaskim repertuarem.
Liderka białostockiej grupy Południce. Śpiewa pieśni poleskie w zespole Z lasu, „pieśni odrzucone” w zespole Pieśni piękne.
Organizuje i prowadzi warsztaty śpiewu tradycyjnego. Na spotkania śpiewacze zaprasza także wiejskich śpiewaków, pełniąc przy tym rolę animatora i koordynatora. Z takich spotkań wyłoniła się idea jedynego w swoim rodzaju konkursu pieśni tradycyjnej „Szansa na Oskara”.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Szansa na Oskara 2017” i są współfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Podlaskiego.

Admin Opublikowane przez: