Wieczór kolęd w Dobrowodzie

Za nami przemiły ekumeniczny wieczór kolęd, który tradycyjnie organizowany jest w Dobrowodzie pod koniec roku. Tym razem odbył się w  mroźne niedzielne popołudnie 11 grudnia. Tym bardziej cieszymy się, że mimo oblodzonych dróg i minusowej temperatury, na spotkanie dotarli nie tylko mieszkańcy Dobrowody.

Podczas spotkania Nina Jawdosiuk i Walentyna Klimowicz uczyły lokalnych kolęd, m.in. kolędy życzącej śpiewanej dawniej dla młodego małżeństwa. Można było także usłyszeć kilka kolęd w wykonaniu Niny Jawdosiuk i jej uczennicy, Julity Charytoniuk. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było jednak wspólne śpiewanie kolęd pochodzących z tradycji zarówno prawosławnej, jak i katolickiej z wcześniej przygotowanych śpiewników oraz smakowanie pyszności, które upiekły i ugotowały dobrowodzkie gospodynie. Każdy znalazł coś dla siebie.

Organizator: Puszczańska Szkoła Tradycji prowadzona przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu Akademia Kolberga 2022 prowadzonego przez Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego. Partner: świetlica wiejska w Dobrowodzie

Występ Niny Jawdosiuk i Julity Charytoniuk odbył się w ramach stypendium „Mistrz – Uczeń” Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, realizowanego od lipca do grudnia 2022 r.

Ewa Stepaniuk Opublikowane przez: