Warsztaty snycerskie II

KOLEJNA edycja tak bardzo rozchwytywanych przez Was warsztatów snycerskich.Misternie wykończone narożniki, patrzące na siebie ptaki w nadokiennikach czy serduszka w podokapniku. Wyraz niezwykle precyzyjnej, długotrwałej pracy podlaskich rzemieślników oraz odpowiednich narzędzi. To również bardzo ważny element dziedzictwa kulturowego regionu Puszczy Białowieskiej, który powoli odchodzi w zapomnienie. SNYCERSTWO.

Warsztaty snycerskie, które Wam proponujemy to trochę teorii, poznawanie narzędzi, a potem już praktyka.Jeżeli chcesz spróbować dawnego zawodu i wykonać wybrany przez Ciebie element zdobniczy – zapisz się już teraz!


Warsztaty poprowadzi Jerzy Ostapczuk.


KIEDY? 10-11 września 2022 r. Zaczynamy o 10:00 i planujemy pracę do około 18.
GDZIE? Spotykamy się w siedzibie naszego Stowarzyszenia, w Puchłach, numer 62.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY! mailowo: sdp@podlasie.org do 9 września.
Liczba miejsc bardzo ograniczona! Pierwszeństwo udziału w warsztatach mają osoby zamieszkujące obszar LGD Puszcza Białowieska.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.


Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Warsztaty kulturowe sposobem na zachowanie dziedzictwa lokalnego regionu Puszcza Białowieska” w ramach programu „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie”.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego.

Ewa Stepaniuk Opublikowane przez: